Język:

Forum Nauka-Biznes

6 grudnia 2013 r., Kolejne spotkanie THINKTANK i Ośrodka Przetwarzania Informacji o komunikacji pomiędzy biznesem a kulturą.

Jak przełożyć język naukowych odkryć na język zrozumiały biznesu – uczyli się w Warszawie naukowcy prowadzący własne, innowacyjne projekty badawcze. Kolejne spotkanie w ramach Forum Nauka-Biznes zostało poświęcone barierom komunikacji obu środowisk. Jak wynika z doświadczeń obu stron procesu komercjalizacji wyników badań naukowych, to zła komunikacja i brak porozumienia są największymi przeszkodami we współpracy obu grup. Wśród istotnych ograniczeń jest nieumiejętność mówienia o odkryciu naukowym językiem biznesu, akcentowania potencjalnych korzyści i komercyjnego potencjału badań naukowych oraz artykułowania swoich potrzeb. Oba grupy często stoją na przeciwnych biegunach oczekiwań i trudno im znaleźć wspólny język i rozpocząć współpracę. W ramach Forum Nauka-Biznes naukowcy i przedsiębiorcy mieli okazję się spotkać i podyskutować o własnych ograniczeniach. Celem tego spotkania było przełamanie barier, bliższe poznanie obu środowisk i wypracowanie wniosków, które pomogą w nawiązywaniu współpracy między światem nauki i biznesu.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności