Język:

Forum Nauka-Biznes: jak zarabiać na wiedzy?

10 grudnia 2013 r., Debata THINKTANK i Ośrodka Przetwarzania Informacji o współpracy środowisk naukowych z przedsiębiorcami.

Metody skutecznego budowania relacji między naukowcami a biznesem były tematem ostatniego spotkania z cyklu Nauka – Biznes, którego organizatorem był THINKTANK. Uczestnicy – naukowcy i przedsiębiorcy – starali się wypracować podczas spotkania zbiór rekomendacji, które mają poprawić komunikację na styku obu środowisk. Przyszłość polskiej gospodarki w kolejnych latach w dużej mierze zależeć będzie od tego, czy uda się jej nadać bardziej innowacyjny charakter. Gospodarka oparta na wiedzy to cel, który można zrealizować jedynie dzięki dobrej współpracy środowisk naukowych z przedsiębiorcami. Jednak mimo że taka współpraca oznacza korzyści nie tylko dla obu stron, lecz także dla państwa, procesy komercjalizacji wyników badań naukowych często kończą się niepowodzeniem. W ramach Forum Nauka-Biznes oba środowiska miały szansę spotkać się i porozmawiać na temat barier, które przeszkadzają procesowi komercjalizacji. Istotnym elementem spotkania była dyskusja na temat praktycznych aspektów komercjalizacji na podstawie projektów zakończonych sukcesem.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności