Język:

PRZYWÓDZTWO W CZASACH ZMIAN

19 stycznia 2017, Spotkanie z cyklu Globalizacja organizowane przez Business Link i ośrodek THINKTANK

Nie ma jednego idealnego sposobu na przywództwo. Współczesny lider powinien jednak w każdych warunkach okazywać empatię oraz szacunek swoim pracownikom, a także działać w myśl zasady "najpierw jesteśmy człowiekiem, a potem menadżerem" – to jeden z wniosków z debaty pt. „Przywództwo w czasach zmian. Responsive and Responsible Leadership”, która zorganizowana została przez Business Link i ośrodek THINKTANK. Uczestnicy dyskusji rozmawiali także o zmianach, jakie zaszły w zarządzaniu w wyniku pojawienia się pokolenia Millenialsów. Przywódcy nie powinni kierować się uprzedzeniami i definiować tej grupy społecznej, należy być otwartym na ich pomysły i sposoby działania - podkreślał Jacek Santorski, który był jednym z gości specjalnych wydarzenia.

Dyskusja wokół przywództwa nawiązywała swoją tematyką do tegorocznego Światowego Forum w Davos, które odbyło się w dniach 17-20 stycznia 2017 roku. Atmosferę panującą na Forum oraz wnioski z dyskusji tam poruszanych, przybliżył uczestnikom wydarzenia Business Link i THINKTANK Wojciech Kostrzewa (Prezes & CEO ITI Group), z którym odbyło się łączenie poprzez Skype.

W spotkaniu udział wzięli: Jacek Santorski (psycholog biznesu), Tony Housh (prezes American Chamber of Commerce w Polsce) oraz Zofia Dzik (CEO Fundacja Humanites). Spotkanie poprowadziła dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Partnerem wydarzenia był City Handlowy.