Język:

Polecamy

Wyzwania związane z różnorodnością w zespołach i organizacjach

IV konferencja Ucząca się Organizacja
5-7 czerwca 2018

W dzisiejszych organizacjach rosnąca różnorodność pracowników jest faktem. W jednym zespole, oddziale czy hali produkcyjnej współpracują przedstawiciele różnych pokoleń, płci, narodowości, osoby o odmiennych stylach pracy, różnych poziomach doświadczenia, sposobach komunikacji, potrzebach. Tak ogromna różnorodność pracowników stawia organizacje przed niespotykanymi dotychczas wyzwaniami. Sposób radzenia sobie z nią ma lub będzie miał bezpośrednie przełożenie na „twarde” wskaźniki efektywności, a w konsekwencji na zyski.

więcej >

Debata Komitetu Dialogu Społecznego KIG "ROZMOWY NA 100-LECIE"

Wpływ nurtów ideowych i politycznych na postawy Polaków
11 maja 2018, Warszawa

Debata Komitetu Dialogu Społecznego KIG pt. Rozmowy na 100-lecie. Wpływ nurtów ideowych i politycznych na postawy Polaków, która odbędzie się 11 maja 2018, godz. 13.00-17.00, w Big Book Cafe w Warszawie, to spotkanie z udziałem znakomitych historyków, dziennikarzy i obserwatorów życia społecznego. Wspólnie z dyskutantami zastanowimy się jaki był wpływ ruchów ideowo-politycznych na historię Polski, a przede wszystkim na postawy i wartości wyznawane przez Polaków.

więcej >

DOGRYWKI W RAMACH PROJEKTU R-EWOLUCJA

25 maja 2018, Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych, Warszawa

Zapraszamy na sesję dogrywkową projektu RE-LAB, który THINKTANK prowadzi wspólnie z Bukovina Resort. Podczas dodatkowej sesji wokół tematów omawianych w kwietniu w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczna edycja to projekt „R-EWOLUCJA? Trendy świata przyszłości”. Przez ostatnie 100 lat świat bardzo się zmienił. Przedmioty, którymi się posługujemy, miejsca, które odwiedzamy, preferowane przez nas formy komunikacji nie przypominają tych z 1918 roku. Jakie będzie kolejne 100 lat? Czy grozi nam woja, rewolucja, czy ewolucja? Celem projektu jest stworzenie wspólnie z szerokim gronem interesariuszy przeglądu trendów, które będą kształtować „zachodnią cywilizację” przez najbliższe stulecie oraz opracowanie rekomendacji, jak im sprostać.

więcej >

Liczby i dane: jak skutecznie je komunikować i interpretować?

23 maja 2018, Kluboksięgarnia Radio Telewizja, Warszawa

Każdego dnia docierają do nas setki informacji i danych. Cyfrowa rzeczywistość i media społecznościowe sprawiły, że każdy teraz może być twórcą newsa. Jak zatem wyróżnić się w natłoku komunikatów i dotrzeć z naszym przekazem do mediów, klientów, partnerów, innych organizacji? Za pomocą liczb! Liczby mają wielką moc. Umiejętnie prezentowane mogą pomóc nam w zrozumieniu otaczającej rzeczywistości, ale mogą też zostać wykorzystane do manipulacji faktami, by celowo wprowadzać w błąd. Od tego, w jaki sposób komunikujemy liczby, może zależeć skuteczność przebicia się z daną informacją oraz to, jakie wnioski wyciągniemy na ich podstawie.

więcej >