Język:

 Polecamy

Niezwykłe początki znanych firm

Premiera książki
Narodziny gigantów kapitalizmu
Popularnonaukowa pozycja z dziedziny historii gospodarczej, opisująca początki międzynarodowych gigantów. Autor prezentuje zarówno aspekt technologiczny, sylwetki przedsiębiorców, strategie marketingowe jak i historyczne uwarunkowania. W rezultacie otrzymujemy solidny kawałek historii XIX-wiecznego kapitalizmu, cechującego się gwałtownym rozwojem technologicznym. Jednocześnie zmagania i nieustępliwość twórców przyszłych imperiów mogą być bogatym źródłem inspiracji.

więcej >

Królowie innowacji w usługach finansowych

Premiera książki
Innowacyjne usługi
Innowacyjność gospodarcza bezsprzecznie znajduje się w centrum współczesnych debat ekonomicznych. Znany polski ekonomista – Krzysztof Rybiński przedstawia zaskakujący obraz innowacyjności w dziedzinie usług finansowych: wbrew obiegowym opiniom prymat wiodą tu podmioty z rynków wschodzących, w tym także z Polski. Autor stawia sobie za cel wyjaśnienie paradoksu – dlaczego w ogólnie mało innowacyjnej gospodarce ukształtowały się wyspy sukcesu, pod tym względem. Za materiał badawczy służą m.in. wywiady z liderami tego segmentu rynku.

więcej >

Mobile dla menedżerów

Premiera książki
Jak tworzyć dobre produkty mobilne?
Autor stworzył wyjątkowy poradnik dla wszystkich, którzy dostali za zadanie zrobienia przez ich firmę pierwszego kroku w świecie mobile. "Mobile dla menedżerów" to pierwsza książka przekrojowo wyjaśniająca tworzenie mobilnej strategii. Publikacja dedykowana jest nie tylko osobom związanym ze start-upami, inwestorom czy studentom, którzy przygotowują się do wejścia na rynek pracy, ale także każdemu zainteresowanemu tematyką mobile.

więcej >

Potęga NIE

Premiera książki
Jak mówić nie?
Autorzy książki uczą jak mówić "nie" i asertywnie dziękować za złe propozycje i czasochłonne zobowiązania. Według autorów każde "tak" buduje wokół nas swoją klatkę, która może zacząć nas ograniczać i przeszkadzać na normalnie funkcjonować. W dzisiejszym świecie bardzo łatwo jest wpaść w lawinę zobowiązań, dlatego też warto szybko zareagować i dowiedzieć się jak wypowiedziane w porę słowo "nie" pomoże Ci zaoszczędzić czas oraz szybko uwolnić się od kłopotów.

więcej >

Nowy Jednominutowy Menedżer

Premiera książki i audiobooka
Nowe wydanie bestsellera
Klasyk literatury biznesowej w nowym wydaniu. Autorzy postanowili zaktualizować tekst i przystosować go do dzisiejszych realiów, w których od pracowników oczekuje się coraz lepszych wyników przy coraz niższym nakładzie zasobów. Książka ma pomóc współczesnemu menedżerowi odnieść sukces i obrać odpowiednią metodę zarządzania. W książce znajdziemy trzy praktyczne metody przewodzenia innym - Jednominutowe Cele, Jednominutowe Pochwały oraz Jednominutowe Przekierowania. Książka jest dostępna także jako audiobook.

więcej >

Start up: Postaw wszystko na jedną firmę

Premiera książki
Jak wprowadzić w życie nowy pomysł?
Książka dedykowana jest osobom, które mają pomysł na innowacyjny biznes, ale nie wiedzą jak go wdrożyć. Autorka stara się przedstawić czytelnikowi zasady, które musi wdrożyć do swojego życia, aby z powodzeniem poprowadzić nową firmę. Książka przede wszystkim stara się uzmysłowić przedsiębiorcom, że tylko pełne poświęcenie i tytułowe postawienie wszystkiego na jedną firmę pozwoli nam odnieść sukces.

więcej >

Mamy wracamy [Mamania]

Premiera książki
Trudny powrót na rynek pracy
Powrót na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub dłuższej przerwie stanowi poważne wyzwanie. Szczególnie biorąc pod uwagę coraz powszechniejsze odchodzenie od zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Autorka – propagatorka aktywności zawodowej mam – przygotowała poradnik, który ma to ułatwić. W książce porusza m.in. kwestie samopoznania jako warunku podejmowania świadomych decyzji zawodowych i wyznaczania celów,  ale też mnóstwo spraw związanych z istniejącymi możliwościami zawodowymi oraz praktyczne wskazówki jak z nich skorzystać.

więcej >

Twórcza odwaga [MT Biznes]

Premiera książki
Mięsień innowacyjności
Światowi liderzy innowacyjności, twórcy firmy Ideo, która doradzała m.in. Apple oraz rządowi Singapuru, prezentują autorski, wypracowany przez lata doświadczeń system pracy nad kreatywnością oparty na koncepcji desing thinking. Przekonują, że kreatywność jest jak mięsień, który można i należy ćwiczyć. Oprócz refleksji na temat natury innowacyjności, znajdziemy tu praktyczne porady jak to robić: rozwijając empatię, wychodząc poza strefę komfortu oraz budując zróżnicowane zespoły.

więcej >

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności