Język:

 Polecamy

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ FACYLITACJI

Jak tworzyć przestrzeń do współpracy w organizacjach?
23-25 października 2017,  hotel Andel's w Krakowie
Co widzisz, kiedy patrzysz na swój zespół? Ludzi zaangażowanych we wspólną pracę, odpowiedzialnych, z inicjatywą poszukujących niestandardowych rozwiązań, aktywnie realizujących wspólne założenia i cele? Czy może pracowników, którzy bez inicjatywy wykonują polecenia przełożonego, podążają utartym schematem myślenia, są niezdolni do wspólnej pracy i zespołowego działania? W organizacjach liczy się wynik, ale to jakość współpracy między ludźmi, zespołami, działami i ich zaangażowanie warunkują efektywność działania całej organizacji. 

więcej >

MASTERS&ROBOTS

Konferencja o przyszłości świata i biznesu
26-28 października 2017,  Warszawa
Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się konferencja Masters & Robots, dotycząca najważniejszych wyzwań współczesnego świata i biznesu. Podczas wydarzenia obecni będą profesorowie z największych ośrodków akademickich - MIT, New York Stern, Stanfordu, University of Illinois, Concordii czy Wiednia oraz praktycy z całego świata zajmujący się wdrażaniem innowacji, rozwojem nowych modeli biznesowych i implementacją nowoczesnych rozwiązań.

więcej >

WPŁYW TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH NA SPOŁECZNĄ RZECZYWISTOŚĆ. SZANSE CZY ZAGROŻENIA?

Warsztat i debata
24 października 2017, 10:00-12:00, Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4, Warszawa
Bez wątpienia cyfryzacja zmieniła naszą rzeczywistość oraz otworzyła nieosiągalne wcześniej możliwości – dotyczy to nie tylko jednostek, ale przede wszystkim całych społeczeństw. Internet pozwala szybciej dzielić się pomysłami, reagować na wydarzenia i otwiera nowe formy uczestnictwa w życiu społecznym. Jak dalszy postęp technologiczny oraz swobodny przepływ informacji (w tym także fake newsów) wpłynie na rolę człowieka i będzie oddziaływać na zmiany społeczne? 

więcej >

8. Forum Rozwoju Mazowsza

Współpraca, Rozwój, Wdrażanie
25-26 października 2017, Stadion Legii, Warszawa

Forum Rozwoju Mazowsza to najważniejsze w województwie mazowieckim wydarzenie o charakterze warsztatowo-konferencyjnym dotyczące rozwoju regionu. Poświęcone jest promocji funduszy unijnych, wymianie doświadczeń i dyskusjom o tym, jak wzmacniać innowacyjność i przedsiębiorczość województwa. Projekt został zainaugurowany przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych jesienią 2010 roku i już na stałe wpisał się w kalendarz ważniejszych wydarzeń w regionie. Uczestnicy jednomyślnie podkreślają, że Forum jest wyjątkowe, a jego unikalna formuła sprzyja nawiązywaniu współpracy i dyskusji w gronie przedstawicieli różnych środowisk, zwłaszcza administracji, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego.

więcej >

UX Poland

Ósma edycja wydarzenia
11-13 października 2017

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu produktów i usług? Jak wdrażać użyteczne interfejsy w nowych technologiach, by ulepszać ich funkcjonalność i poprawiać wrażenia użytkowników? „New interfaces, new interactions” - to temat przewodni tegorocznej edycji UX Poland. W ostatnim czasie rozwinęło się wiele nowych kanałów kontaktu z użytkownikami – VR & AR, interfejsy głosowe, sztuczna inteligencja i boty, a nawet powiadomienia push w urządzeniach mobilnych. Każde nowe narzędzie to kolejne wyzwanie dla projektantów interakcji. Bo już nie o samą komunikację chodzi, ale o zmieniające się nawyki i zachowania użytkowników, a to wpływa na intuicyjność i przejrzystość tworzonych produktów i ekranów.

więcej >

V KONFERENCJA NIENIEODPOWIEDZIALNI

„Odpowiedzialność - ciężar czy szansa?"
7 listopada 2017, Sala audytorium w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, ul. Anielewicza 6, Warszawa 

Ruszyła rejestracja uczestników V już edycji konferencji Nienieodpowiedzialni. W tym roku tematem przewodnim będzie odpowiedzialność – poszukamy odpowiedzi na pytania czy polski klient to odpowiedzialny klient, czym jest odpowiedzialność dla pokolenia Y i Z, jaka jest odpowiedzialność branży finansowej za dobro wspólne. Niezmiennie istotą każdej edycji Nienieodpowiedzialnych jest zwrócenie uwagi na wyzwania branży finansowej związane z jej zrównoważonym rozwojem, potrzebą debaty o jej służebnej roli i odpowiedzialnością w sprzedaży usług finansowych. 

więcej >

PLEBISCYT LADY BUSINESS AWARDS 2017

Wydarzenie Lady Business Club Business Woman Foundation i portal ladybusiness.pl
Do udziału w Plebiscycie można zgłaszać się na stronie www.ladybusinessawards.pl do 31 października 2017 r

Ruszył nabór do pierwszej edycji Plebiscytu Lady Business Awards 2017, którego celem jest uhonorowanie wybitnych, przedsiębiorczych kobiet, które z sukcesem zarządzają firmami od co najmniej 15 lat. Nasz plebiscyt, w odróżnieniu od konkurencyjnych inicjatyw, koncentruje się na osiągnięciach kobiet, które przetarły szlaki i stworzyły filary dla rozwoju polskiego biznesu, będąc wzorem i inspiracją dla następnych pokoleń - wyjaśnia Emilia Bartosiewicz, Prezes i założycielka Lady Business Club Business Woman Foundation. Chcemy, aby ich wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości został doceniony i aby nagroda zachęciła je do mówienia o swoich dokonaniach w Polsce i za granicą - dodaje. 

więcej >

ROZSTRZYGNIĘCIE I ETAPU KONKURSU START JERUSALEM COMPETITION 2017

Konkurs na technologiczny startup
10 września 2017

Podczas IX Kongresu Kobiet, rozstrzygnięto pierwszy etap konkursu Start Jerusalem Competition 2017. Jednym z jurorów była dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. Wśród laureatów pierwszego etapu znaleźli się: Sky Tronic - firma technologiczna specjalizująca się w projektowaniu produkcji i wdrożeniu na rynek bezzałogowych statków powietrznych, Smart Technology Group - producent urządzeń działających w technologii dalekiego zasięgu oraz Yosh - internetowy butik z asortymentem dla kobiet. Konkurs organizowany jest przez Ambasadę Izraela w Polsce i jest podzielony na dwie części: pierwsza część jest skierowana specjalnie do startupów założonych przez kobiety, w drugiej części udział mogą brać wszystkie startupy. Nagrodą Główną jest 5-dniowa wizyta studyjna w Jerozolimie - jednym z wiodących ekosystemów innowacji technologicznych na świecie. Partnerami projektu są Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Wysokie Obcasy, wyborcza.pl i Mindspace.

więcej >

Nowy konsument – psychologiczne aspekty społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR)

Studia podyplomowe Uniwersytetu Warszawskiego
Rekrutacja do 30 września 2017, Warszawa
Na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego powstały nowe studia podyplomowe z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu - Nowy konsument – psychologiczne aspekty społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Program stworzony przez dr hab. Dominikę Maison, prof. UW (Wydział Psychologii) we współpracy z Małgorzatą Gresztą (CSR Consulting). Rozpoczęcie studiów 14 października 2017 r. Rekrutacja trwa do 30 września 2017 r.

więcej >